הגיגית במשבר

December 27, 2015

 

המכונה נעצרה. כך לפתע פתאם ללא שום התראה מוקדמת. באישון לילה.

שוד ושבר

נדלקה נורה כזו, שאף פעם לא נדלקה בעבר

עיון קצר במדריך אומר ׳שירות׳. מילה סתומה ללא כל הסברים נוספים.

מה זה אומר? האם המכונה זקוקה לביקור טכנאי? והרי מעולם, בכל שנות פועלה הנאמנות, לא נדלקה אותה נורה קודם לכן. מה יהיה על הכביסה שנעצרה לה כך באמצע הסיבוב? היא בטח בהלם, כמו נוסעי לונה פארק על רכבת הרים ששובקת לפתע- מותירה את נוסעיה מבולבלים, תמהים, וככל שעובר הזמן- חרדים לגורלם. האם ישכחו שם על המתקן עד שיגיע טכנאי רכבות ההרים שלבטח נם בביתו אי שם ויופתע לקבל קריאה למכשיר השמור למקרי חירום, מכשיר המעלה אבק ונשכח בפינת מגירה... אילו חיים יש לו לבטח, לטכנאי רכבות ההרים. יושב לו בבית שלוש מאות שישים וארבעה מימות השנה, בהמתנה דרוכה ליום האחד הזה, לרגע היחיד בו יצלצל מכשירו אי שם ממעמקי המגירה במטבח, שם הוא יוסתר דחוק בינות למגבות מטבח מקופלות, גומיות, סוללות, מברגים, עטים, פתקיות קטנות במיני גדלים, אזניות שלא בטוח אם עובדות, מכשיר טלפון ישן נוסף שטרם החליט אם למכור או להשליך, ידית של ספל שממתינה להדבקה, חרוז ישן של מחזיק מפתחות, וגולה אחת ישנה שמצא על המדרכה ליד הבית והחליט לאסוף.

ובאותו רגע אחד, אותו רגע צלצול פלאי, יהיה זה רגע התהילה השנתי שלו.

הוא קיבל קריאה!

חיי אדם תלויים בזריזותו, והוא יצא למשימה!

 

הכביסה נעצרה. ולא בטוח עכשיו אם כבר עבר עליה שיטפון המים החמים לאחר סיבוב האבקה, או שטרם. ואם טרם אזי תקועה היא עכשיו עם עודף סבון ושאריות כתמים שלא נשטפו, והרי זה מצב מאד חלקלק להיות בו

או אולי נעצרה היא בדיוק עם המרכך, ועכשיו תאלץ להמתין כך שעות,אולי ימים, עם מרכך סבוך בכל עבר שלא נשטף! ומי יודע אם ירד בכלל בשטיפה אחרי כל כך הרבה זמן!

ומה אם.. מה אם נעצרה באמצע סחיטה?! טבועה בכל המים האלה, מוצפת בכל חומרי הניקוי האלה שלא מניחים לה, ואין לה אין לה אייך לנשום, כי המים עולים על גדותיהם ואין מושיע..

 

הגיגית לפתע מיותמת, והיא ממש צריכה להמשיך בשגרתה הטובה והמוכרת. 

אלוהי מכונות הכביסה... אנא עשה שהנורית תעלם.

 

 

 

Please reload

© 2023 by NOMAD ON THE ROAD. Proudly created with Wix.com

  • b-facebook
  • Twitter Round
  • Instagram Black Round
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now